Sağlık

Burun Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Burun Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusu, burun içerisine uygulanan özel tıbbi dolgulardır. Bu ürünlerin en büyük avantajı ise yumuşak dokulu olmasıdır. Böylece daha estetikli burun elde edilir. Burun dolgularının sert yapılı olmaması sizlerin daha sağlıklı bir şekilde nefes alıp vermesi demektir.

2022 yılında burun dolgusu fiyatları düşüktür. Bu sebeple yurtdışından dahi ülkemize gelerek kaliteli doktor klinik merkezinden burun dolgusu yaptırabilirsiniz. Burun dolguları sadece estetik ve plastik cerrahi merkezlerince uygulanır. Bu uygulamanın farklı doktorlar üzerinden yapılması mümkün değildir.

Burun dolgusu yaptırmak istediğinizde ilk olarak doktorunuzun sitesinden erkenden randevu almanız gerekir. Bu uygulamayı özel hastaneden yaptırmak istediğinizde ise daha yüksek ödeme yapmanız söz konusudur. Bu durumda da ekonomik yönden ciddi anlamda dezavantajlı kalabilirsiniz.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolguları özellikle burunda incelik olanlara uygulanır. Bu durumda burun ve dudak dolgusu fiyatları araştırılabilir. Dolgular burun organının daha kusursuz olması demektir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Her yıl dolgu fiyatları farklı oluyor. Bu durumun birçok nedenleri söz konusudur. Dolguların bugün daha çok tercih edilmesi fiyatların düşmesine neden olabiliyor. Burun dolguları fiyatları da hastaneler ve klinikler arasında değişkendir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Doktorunuzdan dudak dolgusu fiyatları öğrenebileceğinizi belirtebiliriz. Bununla birlikte dudak dolgusu da yaptırabilirsiniz. Bu dolgu türü ise, sadece ince olan dudakların kaliteli bir şekilde kalınlaştırılması amacıyla uygulanır. Böylece daha kısa sürede daha estetikli alt ve üst dudağa sahip olabilirsiniz. Dudak dolgusu profesyonel doktor tarafından uygulandığından herhangi yan etkileri söz konusu değildir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolguları genellikle pratik ama ağrısız bir şekilde yapılır. Çünkü burun dolgusu fiyatları haricinde dudak dolgusu fiyatları beklentileri karşılar. Dudak dolgularında da dudak kenarından kesiler açılır ve buradan dudak içerisine dolgular enjekte edilir.

Dudak Dolgusu Yöntemleri Nelerdir?

Dudak dolgularının yöntemleri ameliyat ve enjeksiyonla dolgu gönderilmesidir. Her iki yöntem dudak dolgusu fiyatları sonrasında sunulur. Özellikle cerrahi müdahale üzerinden yaptırılan dolguların daha uzun ömürlü olduğunu vurgulayabiliriz.

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çene dolguları herkese uygulanır. Çünkü çene dolgusu fiyatları haricindeki dolgularda katı kurallar söz konusu değildir. Çenenizde estetiksel yönden problemler olması durumunda sizler de bu dolguları yaptırabilirsiniz.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Çene dolgularına çenenin daha simetrik olarak kalınlaştırılması amacıyla ihtiyaç duyulur. Bu dolgu maddesi de son derece kalitelidir. Böylece çene dolgusu fiyatları inceledikten sonra doldu yaptırmanız tavsiye edilir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolguları pratik bir şekilde uygulanır. Böylece çene dolgusu fiyatları sonrasında ve işlemi yaptırdıktan hemen sonrasında da evinize taburcu edilebilirsiniz. Çene dolguları da doğrudan çene kısmından kesiler açılarak uygulanır. Kesiler olmadan dolguların yerleştirilmesi mümkün değildir. Ya da doğrudan sıvı dolgu tarzından da enjeksiyon cihazıyla da uygulanabilir. Bu duruma doktorunuz karar verecektir.

Çene Dolgusu Ağrılı mıdır? İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Çene dolguları ağrılı değildir. Bu durum aslında tüm dolgular için geçerlidir. Çünkü dolgular tamamen ağrısız olarak ilgili bölgelere yerleştirilir.

Ne Sıklıkla Tekrarlanmalıdır?

Çene dolguları uygulandıktan sonra yeniden kalitesini yitirebilir. Gerçek anlamda bu durum tüm dudak dolgusu fiyatları dışında dolgu maddeleri için geçerlidir. Bir dolgu maddesi ne kadar kaliteli olursa olsun mutlaka birkaç yıl içerisinde yenilenmesi gerekir. Bu bakımdan çene dolgusu da birkaç yıl sonrasında tekrar uygulanabilir. Bu durum bazen 5 yıl bazen de 10 yılı kapsayabilir.

Çene Dolgusu Fiyatları

2022 yılındaki çene dolguları fiyatlarına bakılmalıdır. Dolgu fiyatları da doğrudan yetkili resmi kurum olan Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenir. Böylece 2022 güncel dolgu fiyatlarını takip ederek ihtiyaç duyduğunuz dolguları yaptırabilirsiniz. Çene dolguları fiyatlarının bu denli düşük olması sizlerin çene dolgusu için yakın çevrenize de bu uygulama için tavsiyede bulunması demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu