Sağlık

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Plastik cerrahinin en çok konuşulan alanlarından biri olan Rinoplasti, burun üzerinde yapılan değişiklikleri kapsar. Şekil bozukluğu ya da eğrilik burun estetiği gerektirebilir. Fonksiyonelliği rahatsız edici olduğu durumlarda bu ameliyatın yapılması istenebilir.

Operasyon kararı verilmeden önce burun estetiği fiyatları hakkında bilgilenmekte fayda vardır. Tüm dünyada fazlasıyla başvurulan bu ameliyatın ülkemizde de taleplerin çok olduğunu gösteriyor. Estetik cerrahların bu anlamda fazlasıyla başarısı mevcuttur.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Yapısal bozukluklar kişilerde memnuniyetsizlik yaratabilir. Eğrilik, kemikli burun yapısı, iri burun gibi görünümler burun estetiği operasyonlarını sürekli hale getirir. Açık ameliyat yöntemiyle kemik ve kıkırdak dokusu tedavi edilebildiği gibi sadece burun ucuna da müdahale olabilir. Estetik kaygıyı yok ederken sağlık problemleriyle ilgili sorunları da ortadan kaldırmak mümkündür.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burnun işlevlerini yerine getirmemesi durumunda ya da oransal açıdan sorunlar yaşandığında açık ya da kapalı olarak düzenlenebilen ameliyatlar plastik cerrahi alanına girer. Alın, dudak ve burun oranının sağlanması, büyütme ya da küçültme isteklerinin giderilmesi, doğru nefes alabilme kabiliyetinin kazanılması burun estetiği ameliyatıyla yapılabilir.

Geçirilen travma ya da kalıtsal bozukluğun kişilerin dünyasında büyük etki yaratması bu estetik operasyonlarında ivme kazandırmıştır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

Geçirilen tüm operasyonların donanımlı bir merkezde yapılıyor olması önemlidir. Uzmanlık, öngörü ve bilgi birikimi hekimden beklenenlerdir. Tüm bu kriterler burun estetiği fiyatları belirlenmesinde etki eder. Burun ucuna atılan kesi ile işleme başlanan açık Rinoplasti’de burun kemeri ve kıkırdak dokusunu değiştirmek mümkündür. Hastanın isteği doğrultusunda kesi olmadan sadece burun ucuna yapılan işlemler de mevcuttur.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Kızlar ve erkeklerde erişkinlik yaşına ulaşmış olan herkese burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Kimi ameliyatlar ince burun derisi, kalın burun derisi, kırılmış ve çok uzun şekilli burunlar sebeplerinden dolayı zor geçse de ameliyat şansları vardır.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği yaptırmaya karar vermeden önce kişilerin uymak zorunda olduğu kuralları bitmesinde fayda vardır. Ameliyat gününe makyajlı gelmemek hatta duş alıp gelmek hijyen ve hasta psikolojisi için rahatlatıcıdır. Sinir, stres gibi durumlara yer verilmemelidir. Rahat ve sakin olmak bu süreçte önemli yer tutar.

Uygulama öncesi hekim tarafından istenen kan tahlili, EKG gibi sonuçları iletmek gerekir. Ayrıca burun kıllarının alınması operasyonu yürütürken daha sağlıklı bir gözlem için uygun olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken herhangi bir enfeksiyon riskine karşı kılların cımbızla değil makasla kesilerek alınmasıdır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği hassas ve süreç isteyen bir operasyondur. Bu yüzden ameliyat öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Hızlı hareket gerektirecek aktivitelerin 1 ay süreyle ertelenmesi ve spordan uzak durulması önemlidir. Özellikle ilk 2 gün saat başı buz kompres yapmak ödem oluşumunu azaltmak bakımından gereklidir. Operasyon geçiren kişi 2 hafta kadar yatış pozisyonuna dikkat etmelidir. Yan yatmak bu dönemde tavsiye edilmezken sırt üstü birkaç yastıkla yatmak uygun olacaktır.

Burun Estetiği Fiyatları

Plastik cerrahi uzmanları son derece dikkat ve tecrübe isteyen bu ameliyatları gerçekleştirirken tüm detayları düşünürler. Hastanın deri yapısı, sorunlu bölgenin alanı gerekli ise nefes ve koku alma problemlerinin çözümü uzman bir cerrahın elinde ortadan kaldırılabilir.

Tüm bu aşamalarda hijyen koşulları ve kullanılan ekipmanlar da çok önemlidir. Bu kriterler göze alındığında burun estetiği fiyatları için iyi bir araştırma yapmak gerekir.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu