Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de dün tepki hareketi etkili olurken, %0.50 oranında değer kazanımı ile 81.80 seviyesinden kapaış gerçekleşti. 79.60 $ desteğinin üzerinde tutunma çabasına rağmen teknik göstergelerde zayıf görünüm sürüyor. Tepki denemeleri de zayıf kalan Brent Petrol’de 79.60$ seviyesi kısa vade için yönde belirleyici nokta olarak izlemeye devam edeceğiz. Bu desteğin üzerinde kalındığı sürece toparlanma güçlenebilir. Ancak bu desteğin kırılması geri çekilmeyi tekrra hızlandıracaktır.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da dün 1877’e kadar sürer yükseliş sonrasında kar satışları yaşanırken, zayıf görünümün bu sabah saatlerinde de sürdüğünü görüyoruz. Kısa vadeli göstergelerde bir miktar zayıflama olsada şimdilik yaşana geri çekilmeyi kısa vadeli düzeltme olarak değerlendiriyoruz. 1849 seviyesi gün iç işlemlerde ilk destek noktası olarak değerlendirilebilir. Bu desteğin altında geri çekilme bir miktar daha hızlanabilir. Bu nedenle 1849’un altında sat-al denenebilir.

GRAM ALTIN Gram Altında yükseliş hız kesmeden devam ediyor. Dün 623TL’e kadar yaşanan yükseliş sonrasında günü 613TL’den (%1.79değer artışı) tamamlayan Gram alttında yükseliş eğilimi sabah saatlerinde de sürüyor. 624TL seviyesi ilk direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu direncin üzerindeki hareketlerde ilk etap

GÜMÜŞ “XAGUSD” Son dönemde önemli direnç olarak çalışan ve artık destek noktası olarak takip ettiğimiz 24.80$ seviysinin üzerinde tutunma çabası görülüyor. Teknik göstergelere baktığımızda bir miktar güç kaybı yaşanırken, şimdilik ıısa vadeli yükselen trendde net bir bozulma görülmüyor. 24.80$ seviyesi aşağı yönde kırılmadıkça trend gücünü koruyacaktır. 26 ve 26.75 seviyeleri kısa vadeli ilk dirençler olarak takip edilebilir.

EURUSD Paritede gevşeme eğilimi sürerken, dün %0.42 oranında geri çekilmeyle 1.1313 seviyesinden tamamlayan Eur/usd Paritesinden sabah saatlerinde de zayıf seyrin devam ettiği görülüyor. Teknik göstergelere baktığımızda güç kaybının devam ediyor olması son günlerde etkili olan gevşeme eğilminni devam edebileceği gösteriyor. 1.1170 ve 1.1020 seviyeleri ilk destek noktaları olarak takip edilebilir.

DXY DXY endeksinde yükseliş trendi gücünü koruyor. Teknik göstergelerin pozitif görünümü trendin devamını destekler konumunda. Dün itibaritle orta vadeli yükseen trendin üst bandı test edildi. 96.20 seviyesinin üzerinde yaşanabilecek kalıcı hareketler DXY endeksini ilk etapta 97.80’e kadar sonrasında da 98.60 seviyesine taşıyabilir.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu