Gündem

Fethiye’yi Sevmek İçin Harika Nedenler

Fethiye’yi Sevmek İçin Harika Nedenler
Dünya ziyaret edilecek pek çok yeri olan büyük bir yer, bu nedenle sizi tekrar tekrar cezbetmek için olağanüstü bir yer gerekir. Gelin sizi ülkemizin büyüleyici, gelenleri büyüleyen, tekrar çağıran bölgesi Fethiye ile tanıştıralım. Gelin Fethiye’ye bir göz atalım, işte Fethiye’yi sevmek için çok sayıda neden.
Özellikle sıcak günlerde denizin üzerinde çok fazla yat görebilirsiniz. Türkiye’ nin her tarafından misafirler Alesta Yachting firmasından fethiye yacht kiralamak için bölgeye gelmektedir.
Uzun sıcak yazlar
Güneş ruhunuzu yükseltir ve ruhu iyileştirir. D vitamini herkes için iyidir ve kemiklerinizi güçlendirir, enerjiyi artırır. Çoğumuz güneşte tatil yapıyoruz ve Mart’tan Kasım’a kadar Fethiye’de bol güneş var. En sıcak aylar, sıcaklığın nadiren 30 derecenin altına düştüğü Temmuz ve Ağustos’tur. Yine de, Fethiye’de serin havada gezmeyi sevenler için ilkbahar ve sonbahar da bir harika.
Fethiye tarih dolu bir kasabadır
Fethiye, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış büyüleyici bir kasabadır ve çoğunluğu peyzajda izlerini bırakmıştır. Şehir merkezinin yukarısındaki yamaçta bulunan antik Likya kaya mezarlarından, amfitiyatro ve bir kalenin yıkık kalıntılarına kadar, Fethiye tarihi cazibeyle dolu bir destinasyon ve ziyaret edenleri şaşırtmaktan asla vazgeçmeyen bir yerdir.
Misafirperver halk
Fethiye, sıcak ve misafirperver insanlarla dolu samimi bir yer. Kasabada dolaşmak ya da bir kafede oturup gözleri açık gülümseyen ve İngilizceleri ne kadar bozuk olursa olsun bir yabancıyla sohbet etmeye hevesli insanları görmek canlandırıcı. Türk halkı misafirperverliği ile tanınır ve Fethiye’yi sevmenin ana nedenlerinden biridir.
Harika plajlar
Fethiye’yi ziyaret edenlerin çoğu, Ölüdeniz’in muhteşem mavi lagünün fotoğraflarını görmüş ve muhteşemdir. Ancak Fethiye çevresinde başka birçok plaj da var. Görünürde neredeyse hiç turist olmayan Kidrak gibi sakin açık alanlardan, denizde güneşlenmek, serinletici içecekler ve dalışlar yapmak isteyenler için ideal olan Çalış gibi barlı plajlara kadar, Fethiye’de herkes için bir plaj var.
Lüks oteller
Fethiye’de her bütçeye uygun ekonomik ve lüks olarak sınıflandırılacak oteller bulmak mümkün. Bunlardan en çok dikkat çekeni 2019 yılı Booking sıralamalarını 9.2 puan ile tamamlayan fethiye yat otel lerinden Alesta Yat Otel olmaktadır. Diğer başka birçok oteli de ziyaret ederek sizin için en doğru olana karar verdikten sonra tatilinizi dahada güzelleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu