Gündem

Instagram Limitleri

Instagram limitleri 2022 yılında ne kadar? Her ne kadar bilinmese Instagram kullanmada bazı limitler vardır.

Bunlara dikkat etmek her platform üyesi için şarttır. Zira bu sınırları aşmaya çalışırsanız platform tarafından hesabınıza kısıtlama verilecektir.

Örnek olarak takip limiti bir gün için 1000 kişinin altıdır. Bu da ortalama 30 saniyede 1 kere bir hesabı takip etmeye denk gelir. Saatte ise 200 hesaptan fazla takip edilmemelidir. Bu limitler takipten çıkarma için de geçerlidir.

Şayet bunları aşmaya çalışırsanız, platform spam yaptığınızı düşünerek size takip etme cezası verebilir. Böylece süre içinde kimseyi takip edememeniz söz konusudur.

Instagram Yorum Limiti

Instagram’da kişiler bir paylaşımın altında yorumlarını bırakabilir. Ancak bunun da bir sınırı vardır. instagram limitleri günlük 180 ile 200 yorumdur. Ancak bununla sınırlı olmadan dikkat edilmesi gerekenler de vardır. Sadece emojilerden oluşan görüşler yapılmamalıdır. Aynı yorum da defalarca paylaşılmamalıdır.

Bu durum da bir spam izlenimi oluşturabilir. Böylece bir süreliğine yorum yapma engeli almanız söz konusudur.

Instagram Beğeni Limiti

Instagram limitleri beğeniler için ne kadar? Beğeni için günlük limit 1000’dir. Ancak bu durum hepsini rastgele kullanmanız gerektiğini de göstermez. Bu sayıyı aşarsanız, platform tarafından beğeni bırakma cezası alabilirsiniz.

Instagram DM Limiti

Instagram DM limiti de vardır. Bu kapsamda günde yaklaşık 50 ile 80 yeni sohbet başlatılabilir. Bu sayıların dışına çıkarsanız DM atmanıza yönelik kısıtlama getirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu