Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların rol modeli Amena Musa

Kadınların rol modeli Amena Musa

 

 

Katarlı başarılı ve ünlü bir aşçı olan Amena Musa aynı zamanda alanında yetkin bir iş kadını ve mankendir. Ülkesi Katar’a dair pek çok tanıtımda yer alan Amena Musa’nın ünü, günümüzde dünyaya yayılmaya devam ediyor.

 

Hamad Uluslararası Havalimanı açılışınan Alwan Yemek Festivali’ne kadar birçok farklı yerde görebileceğimiz Amena Musa, bugün Katar kültürünün tanıtımlarında aktif olarak rol almaktadır.

 

Başarılarıyla ülkede birçok genç kadına örnek olan ünlü şef Amena Musa, ülkesinin tanıtımı için harcadığı efor ile de takdir toplamaktadır.

 

Son olarak Alwan Yemek Festivali’nde Katar Mutfağı’nı dünyaya tanıtmak için harekete geçen Amena Musa, 6 yerel sanatçının da desteği ile eşsiz bir tanıtım gerçekleştirmiştir.

 

Sheraton Grand Doha Resort’un ev sahipliğinde gerçekleşen ve Katar Mutfağı’nı tanıtmak için alanında başarılı birçok insanı bir araya getiren Alwan Yemek Festivali’nde Amena Musa beğeni kazanmıştır.

 

Gerek kendisiyle özdeşlemiş ve günümüzde Katar’daki birçok kahvecide bulabileceğiniz Safranlı Kek’i gerekse ülkesinin değerlerini tanıtmada harcadığı emek ile dikkatleri üzerine çeken Amena Musa, Türkiye’nin de tanıdığı bir isimdir.

 

Tatillerinde sıklıkla Türkiye’yi tercih eden Amena Musa, Türk kültürüne yakındır.

 

Katar’ın kültürel bilinci ve eşsiz mutfağını tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen Alwan Yemek Festivali, aynı zamanda ünlü şef Amena Musa ile Dunya Abed’i de bir araya getirmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu