Gündem

Manisa Yunusemre’de depremzede öğrencilere kantin hizmetleri ücretsiz

MANİSA (İGFA )- Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası yaraların sarılması için düzenlenen kampanyalar  devam ediyor.

Manisa’da da Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  kantin işletmecisi  Cemal Karaduman  depremzede öğrencilerin   tüm kantin hizmetlerinden  ücretsiz yararlanabileceğini söyledi.

İşletmeci Cemal Karaduman, Kantinciler Derneği aracılığıyla depremin ilk günü 30 bin TL para  topladıklarını ve 30 bin TL’lik giysi ve gıda  yardımı alarak valiliğimize teslim ettiklerini kaydederek, “Şimdi de Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine  gelen depremzede öğrencilerimize yeme-içme sabah ve öğle beslenmelerini ücretsiz olarak karşılayacağız. Okul müdürümüzle görüşmeler yapıldı ve uygulamaya başladık. Depremzede öğrencilerimiz ne arzu ederlerse  istediğini kantinimizden ücretsiz olarak alabilecektir. Manisa Halil Yurtseven İlkokulu ve Yunusemre Atatürk Ortaokulunda da kantinlerimizden  depremzede öğrencilerimize ücretsiz hizmet verecektir. Ayrıca Türkiye Kantin İşletmeleri Esnaf Dernekleri Federasyonuna bağlı kantinlerde Türkiye genelinde depremzede öğrencilere gücü yettiğince ücretsiz hizmet verecek” diye konuştu.

Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayim Can da, “Kantin işletmecisi Cemal Karaduman okul idaremize depremzede öğrencilere kantin hizmetlerini dönem sonuna kadar  ücretsiz  verme konusunda teklif etti. Bizler uygun olduğunu dile getirdik ve çok mutlu olduk. Karaduman’a duyarlılığından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu