Sponsorlu Bağlantılar

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Memelerin hacimlerinin büyük olmasından dolayı sağlık sorunları yaşanabilir. Bu operasyonda fiyatlar değişken bir şekilde olur ve her hastaya farklı maliyetler yansıtılır.

Fiyatların değişmesinde uygulanan yöntemler, hastanın durumu, operasyonu yapacak olan hekim uzmanlığı önemli kriterlerdendir. Operasyon öncesinde muayene olunması ve detaylı bir şekilde süreç hakkında bilgi alınması önem taşır. Bu sorunların önüne geçilebilmesi için göğüslerin belirli boyutlarda küçültülmesi ve estetik bir görünüm kazandırılması için Beylikdüzü meme küçültme ameliyatı yapılır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme operasyonlarında ön hazırlık aşamasında mutlaka mamografi gibi tetkiklerin yapılması gereklidir ve herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığının tespiti yapılır. Kan sulandırıcı ilaç kullanımı operasyon öncesinde kesilmeli ve iyileşme sürecinin hızlanması için sigara kullanımı bırakılmalıdır. Hekimlerin önerilerin uyulması halinde ön hazırlık aşamaları tamamlanarak operasyon süreci güvenle başlatılabilir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Memelerin hacminin azaltılması için uygulanan küçültme operasyonlarından sonra bir gece hastanede gözetimde kalınması gereklidir. Birkaç gün evde dinlenildikten sonra bir hafta içerisinde iş yaşamına dönülebilir. Operasyon sonrası toparlanma ve iyileşmenin hızlanması için en az 4 hafta sporcu sutyeni kullanımı gereklidir. Bir ay sonunda ağır olmamak kaydıyla spora başlanabilir.

Meme Büyütme Estetiği

Kadınlarda memelerin büyük ve estetik görünmesine yardımcı operasyonlar yapılır. Memelerin büyük ve hacimli görünmesine yardımcı olan Beylikdüzü meme büyütme estetiği uygulamaları cerrahi operasyonlarla yapılır ve mutlaka uzman bir hekim tarafından ameliyathane koşullarında olmalıdır.

Memelerin istenen boyuta ulaşmasına yardımcı olan bu operasyon hastanın durumuna göre farklı yöntemler kullanılarak yapılır ve cerrahi olmasından dolayı kalıcı bir şekilde hacimli göğüslere kavuşulur.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Doğuştan memeleri olmayan ya da küçük olan her bireye meme büyütme estetiği yapılabilir. 16 yaşını tamamlamış ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan kişilerin tercih ettiği bir operasyondur.

Kanser vb. rahatsızlıklardan dolayı meme kaybı, gebelik ve emzirme sonrasında yaşanan hacim kayıpları, simetri olarak bir memenin diğerinden küçük olması gibi durumlarda uygulanabilen cerrahi operasyonlardır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Memelerin istenen boyuta ulaşması ve hacim kazandırılması için uygulanan meme büyütme estetikleri için farklı yöntemler kullanılır. Bu yöntemler implant kullanılması, kök hücre nakli ya da kişilerin kendilerinden alınan yağ dokusu yöntemleridir.

Bu yöntemlerin kararı uzman hekim tarafından hastanın durumuna göre verilir. Doğru yöntemler doğru kişilere uzman hekimler tarafından uygulanırsa komplikasyon riski oluşmadan sağlıklı uygulamalardandır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Memelerin sarkan ve gevşeyen kısımlarının gerdirilerek dik bir görünüme kavuşması için yapılan operasyonlara Beylikdüzü meme dikleştirme estetiği denir. Bu operasyonlar genel anestezi altında ve uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Sarkma başlangıç seviyesinde olduğunda meme başından müdahale yeterli iken sarkma orta derecede ise lolipop kesi ileri seviyede ise ters T kesi yapılarak işlem tamamlanır. Yöntemler sarkmanın derecesine göre değişkenlik gösterir.

2 saat gibi bir sürede tamamlanan operasyon sırasında acı ya da ağrı hissi oluşmadan konforlu bir süreç geçirilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme operasyonları gevşeyen ve sarkan memelerin toparlanması için ideal bir operasyondur. Memelerinde gevşeme ya da sarkma yaşayan, emzirme ve gebelik süreçleri sonunda memelerinde hacim kaybı olan, meme başlarının aşağı sarkması gibi durumları yaşayan kişilerin tercih etmesi gereken güvenli bir operasyondur.

Sağlık sorunu olmayan ve 16 yaşını tamamlamış her birey dikleştirme operasyonu için uygun aday olarak uzman hekimler tarafından onay alır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu