Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün içeride Ağustos ayı Kapasite Kullanım Oranı ve Reel Kesim Güven Endeksi rakamları açıklanacak. Dün günü yükselişle tamamlayan ABD endekslerinin vadeli tarafında bugün sınırlı geri çekilmeler görülmekte, Avrupa vadeli endekslerinde ise görünüm yatay. BIST dün günü %0.45 yükselişle 1465 seviyesinde tamamladı; XULAS %2.55, XTRZM %3.86 yükseliş sergiledi. BIST 1470 seviyesinde bulunan direnci dün test etmesine karşın üzerinde kalıcı olamadı. Teknik olarak 200 günlük hareketli ortalamayı temsil eden 1430 seviyesi üzerindeki işlemleri yukarı yönlü trend açısından olumlu görmekle beraber, trendin devamı açısından 1470 seviyesinde bulunan direncin kalıcı olarak kırılması kısa vade için önem taşıyor.

İZLENECEKLER —Ağustos’21 Kapasite Kullanım Oranı —Ağustos’21 Reel Kesim Güven Endeksi

ŞİRKET HABERLERİ

—NTHOL Muğla, Milas’ta bulunan arsa ve araziler üzerine Ağaoğlu Şirketler Grubu ile 2006 yılında inşaat sözleşmesi imzalanan ve 2014 yılında Çed raporu hazırlanan Milas Projesi’ne Çed olumlu belgesinin verildiğini paylaştı.

—KLMSN ödenmiş sermayesini %100 oranında bedelsiz olarak artırarak TL79.2mn’a çıkaracak. Şirket payları bugün bölünmüş fiyat ile işlem görecek. Ayrıca bugün hisse başı brüt TL0.12 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirilecek.

—HDFGS hisse geri alım programı kapsamında dün TL2.685 fiyat ortalaması ile toplam 200bin adet hisse alımı gerçekleştirildiğini bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu