Sağlık

VMA Diyeti

VMA diyeti halk arasında vanilya diyeti olarak bilinmektedir. Ancak bu diyetin vanilyayla pek bir ilgisi bulunmamaktadır.

Daha çok hastalıkların tespitinde kullanılan bu diyet dolaylı yoldan zayıflamaya da etki etmektedir. Sebebi ise normal diyetlerle aynı yenilmemesi gereken yiyeceklere sahip olmasıdır.

Bu diyetin yapılış amacı tamamen sağlıksaldır. Böbrek üstü bezlerinde oluşan tümör çeşitleri bu diyet ile tespit edilmektedir. Vanil mandelik asit olarak bilinen bir madde karaciğerde meydana gelir. Bu madde idrar yoluyla atılmaktadır. Böbrek üstü bezlerinde tümör bulunan kişilerin idrarında bu maddeden daha fazla çıkmaktadır. Yapılan testler sonucunda idrarda fazla VMA çıkarsa böbrek üstü tümörlerinden şüphe duyulmaktadır.

VMA Diyeti Neden Yapılır?

vma diyeti neden yapılır sorusu ise merak edilmektedir. Bu diyetin amacı vücudun ürettiği bu maddenin miktarını azaltarak sebebini araştırmaktır. Diyet yapıldığı halde vücut hala bu maddeden yürütüyorsa böbrek üstü bezleri tümöründen şüphelenilir. Bu diyet esnasında şu tür gıdalar yenilemektedir: Çikolata- gofret gibi şeker oranı yüksek olan paketli yiyecekler, asitli içecekler, çay kahve, hazır meyve suları, kurutulmuş olan meyveler, narenciyeler, vanilyalı yiyecekler, hazır olarak yapılan çorbalar, salça içeren yemekler.

Görüldüğü üzere sıralanan yiyecekler normal diyetlerde de tüketilmesi uygun olmayan gıdalardır. Bu sebeple sağlıksal açıdan yapılsa da zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Bu diyet hakkında daha fazla bilgi almak için bilimvetekno.com adresi ziyaret edilebilir. İsteyen zayıflama diyeti olarak da uygulayarak kısa süre içerisinde sonuç alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu