Sağlık

Yanak Dolgusu Yöntemleri

Yanak Dolgusu Yöntemleri

Yanak dolgusu işlem günümüzde sıklıkla tercih edildiği için merak edilen bir konudur. Bu işlem sayesinde yanaklar çok daha dolgun ve güzel bir görünüme sahip olur. Eski zamanlardan beri yanakların dolgun görünümü gençliğin bir simgesi olmuştur.

Zamanla yaşlanma ve yer çekimine bağlı olarak yanaklarda sarkma gibi durumlar söz konusu olabilir. Sarkma durumları kişilerin olduğundan daha yaşlı bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Bazen de genetik olarak yanak bölgeleri çökük bir görünüme sahip olabilir.

Bu tarz durumlarda yanaklara dolgu işlemleri gerçekleştirilmelidir. Yanak bölgesine uygulanan dolgu yöntemleri yaklaşık 10 dakika gibi kısa sürelerde yapılır. Yanak dolgusu işlemi ile cilt çok daha dinamik bir görünüme kavuşmuş olur.

Yanak Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Yanak dolgusu yanında avantajları da merak edilen bir konudur. Yüz bölgesindeki yanak çökmelerinden şikayetçi olan kişiler yanak dolgusu işlemi yaptırabilir. Bu işlem yanak bölgesindeki kırışıklık, çöküntü, sarkma gibi durumların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Cildin doğal şekilde genç görünmesini sağlar. Bu işlem kişilerin estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Cilt istenen elastik yapıyı kazandığı için yanakların istenen hacme kavuşması sağlanmış olur.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Hastaların tıbbi durumlarına, dolgu maddelerinin çeşitlerine göre yanak dolgusu fiyat farklılık gösterir. Yanak dolgusu işlemi yaklaşık 8 ile 18 ay arasında kalıcıdır. Bu süreler kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Bu işlemin ardından kişilerin bol miktarda sıvı tüketmesi önemlidir. İşlemin yapıldığı gün kişilerin dolgu bölgeleri ile oynamaması ve yüzünü aynı gün içerisinde yıkamaması gerekir. Operasyon sonrasında hastaların yüksek yastık kullanımına dikkat etmesi gerekir.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çene bozuklukların yüzün diğer bölümlerinin de farklı görünmesine neden olabilir. Çene şeklinin ve hattının güçlü bir görünüme sahip olması çekici bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Bu işlem ile kişiler daha genç bir görünüm elde edebilirler.

Çene kemiği düzgün olsa da üzerindeki yağ tabakası ve cilt dokusunda sorunlar olması çenenin görünümünde bozukluklara sebep olabilir. Sarkma ya da derin gamze durumlar çene görünümündeki bozukluklar arasında yer alır. Bu durumlarda çene dolgusu sayesinde görünümün düzeltilmesi mümkün olur. Çene dolgusu fiyat yapılacak dolgu işlemine göre değişiklik gösterir.

Çene ucunda sivrilik olması ya da çok düz görünüm, çenede derin gamze, çenenin belirsiz olması, çene hattında sarkma olması, çene ucunun geniş olması gibi durumlarda çene dolgusu işlemi gerçekleştirilebilir. Çene dolgusu fiyat işlemler göz önünde bulundurularak belirlenir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu işleminde dolgu malzemeleri çenede daha önce belirlenmiş bölgelere enjekte edilir. Çene dolgusu sayesinde çenenin istenen görünümlere ulaşması sağlanır. İşlem yapılmadan önce çeşitli fotoğraflar çekilip incelenerek çene yapısındaki bozukluklar tespit edilir.

Sonrasında ise dolguya karar verilerek işlemin yapılacağı tarih belirlenir. Çene dolgusu fiyat seçilen dolguya göre farklılık gösterir.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusu fiyat işlemden önce dudaklara yapılan inceleme aşamasında belirlenir. İşlemden önce dudakların doğal halleri fotoğraflanır. Dolgu uygulanacak kısımlara topikal anestezi kremi uygulanır. Bu sayede dudaklar tamamen uyuşur. Dudak dolguları kişiye özel olarak açılan bir tüp olarak kullanılır. Önceden belirlenmiş olan bölgelere bu dolgular enjekte edilir.

Dudak Dolgusu Yöntemleri

Dudak dolgusu işlemleri 5 ile 10 dakika arasında gerçekleştirilir. Dudak dolgusu fiyat işlemde kullanılacak dolgulara göre belirlenir. Dudaklara hacim kazandırmak ve asimetrinin düzeltilmesi amacıyla bu işlem uygulanır.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyat uygulamada kullanılan dolgu miktarları ve türlerine bağlı olarak farklılık gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu