Sağlık

Okmeydanı Lazer Epilasyon

Okmeydanı Lazer Epilasyon

Uygun teknik ile uzman kişiler tarafından uygulanan işlem büyük avantajlar sağlar ve Okmeydanı lazer epilasyon avantajlarını sıralarsak;

  • İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılabilecek en güvenilir yöntemdir.
  • Ağrısız ve acısız bir şekilde uygulanabilir ve ağda gibi acı hissi oluşturmaz.
  • Vücudun en hassas noktalarında bile rahatça uygulanır ve mükemmel sonuçlar oluşturur.
  • Zamandan tasarruf sağlar ve 2 ayda bir uygulanan seanslar ile gerçekleştirilir.

Okmeydanı lazer epilasyon avantajlarından yararlanmak ve ayrıcalıklı hizmet almak için dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışınları yardımı ile kıl köklerinin yakılarak bu alanda geçici harabiyet oluşturan ve köklerin tamamen yok olmasını sağlayan işleme denir. Vücudun hemen her bölgesine uygulanabilir. Farklı teknikler geliştirilmiştir. İşlem etkisinden ve avantajlarından yararlanmak için doğru teknik kullanılmalıdır. Okmeydanı lazer epilasyon çeşitleri hakkında bilgi almak için klinikler ile birebir görüşebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Ağrısız ve acısız bir işlem olduğu için herhangi anestezi işlemine ihtiyaç duyulmaz. Acı eşiği düşük kişiler için buz uygulaması yapılabilir. Şişli lazer epilasyon çeşitlerinden buz başlıklı lazer kullanıldığı zaman buz uygulamasına da gerek duyulmaz.

İşleme gelmeden önce uygulama alanındaki tüyler kısaltılır. Kısaltılan tüylerin köküne teker teker atışlar yapılır. Cihazın başlığından verilen bu atışlar kıl kökünde ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökünü yakar. İşlemden sonra uzayan kökler zarar gördüğü için dökülür.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kadınlarda koltukaltı, yüz, bikini ve bacak bölgesinde sık tercih edilirken erkeklerde, sırt, bel ve bacaklarda kullanılır. Her bölgenin anatomik yapısı farklıdır. Bu nedenle cilt dokusuna ve kıl köklerinin uzunluğuna göre farklı dalga boylarında ışınlar verilebilir. Şişli lazer epilasyon tekniğinde uygulama alanına özel başlıklar seçilmesi mümkündür.

Vücut yapısında farklı alanların cilt kalınlığı ve yağ dokusu oranı farklıdır. Bu nedenle verilen ışının dalga boyu da aynı olmamalıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde kullanılan 3 farklı lazer tekniği vardır. Diode, alxendrite ve Nd Yang lazerdir. En sık kullanılan teknik diode lazer tekniğidir. Dalga boyu tüm kıl köklerine kadar erişim sağlayabilir. Bu sayede kıl kök hangi boy olursa olsun işlemin sonucu mutlaka başarılıdır.

Erkeklerde de mükemmel sonuçlar elde edilir. Şişli lazer epilasyon teknikleri arasında en az tercih edilen işlem Nd yang teknolojisidir. Bu işlemin uygulanması için kişinin çok koyu ten rengine sahip olması gerekir.

Alexandrite teknolojisi açık ten rengi ola kişiler için kullanılır. Cihazın sahip olduğu dalga boyu çok kısadır. Ayrıca kıl köklerine tek atış yapmaz. Bu nedenle işlemin başarı oranı da düşüktür. Bu cihazdan tam performans alabilmek için kıl renginin koyu ve kıl kökünün kısa olması gerekir. Beşiktaş lazer epilasyon merkezlerinde bu cihazları bulmanız mümkündür. Kıl kökleriniz koyu renkli ve kısa boylu ise bu cihazı tercih edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezlerinin sayısı artması rekabet ortamının artmasına neden olmuştur. Bu nedenle işlem fiyatları değişir ve kalitesi azalır. Beşiktaş lazer epilasyon merkezleri hakkında detaylı bilgi almadan kliniğe karar vermenizi tavsiye etmiyoruz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Epilasyon fiyatları hizmet veren kliniğe göre değişir. Kliniğin bulunduğu konum ve tercih edilme sıklığı işlem maliyetleri üzerinde etkilidir. Merkezi bir alanda bulunan ve çok tercih edilen yerlerde aynı cihaz kullanılarak verilen hizmetin bedeli daha fazladır. Bu nedenle klinik araştırması önemlidir. Beşiktaş lazer epilasyon fiyatları ve işlem çeşitleri hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu